7 липня в народі відзначається давнє свято Івана Купала. В Україні Купалу святкували щонайменше з 13 століття – такий вік перших письмових згадок про свято. До 16 століття Івана Купала було широко відоме по всій країні, і кожна українська область мала унікальні традиції.
Головними “персонажами” Івана Купала в цей день були сам Купало і русалка Марена. Їх виготовляли у вигляді солом’яних опудал, прикрашених зеленими гілками і квітами.
Українці, в цей вечір, ставили в центрі села купальське дерево, навколо якого водили хороводи і співали пісні. Наприкінці свята дерево спалювали і розводили багаття. У деяких регіонах замість деревця спалювали опудало Марени.
Часто це свято проводили також біля води і обов’язково з вогнищем. Так вшановувалася цілюща сила води і вогненна сила сонця. Тому що вогонь – це частинка сонячного світла, вважалося, що він охороняв від всього злого. А також цілюща сила води. По повір’ю цілющу силу мала навіть роса. Цього дня обов’язково потрібно когось полити водою. Ця дія символізувала силу води і запрошення дощу, щоб не було засухи.
Купала – було святом молоді, єднанням молодих сердець, хлопця і дівчини, які попарно стрибали через купальське вогнище. У народі казали, хто знайде цвіт папороті в ніч на Купала, буде багатий і здоровий.
7 липня у ЗДО № 28 групи “Сонечко”, “Ромашка”, “Дзвіночок”, “Білочка” та “Бджілка” теж зібралися разом, щоб відзначити свято Івана Купала.
Метою проведення свята-забави у було дати дітям уявлення про традиційне святкування українцями дня Івана Купала, закріпити знання купальських пісень, українських народних хороводів, розвивати музично – хорові навички та хороводні рухи, спритність, кмітливість. А також збагатити дітей позитивними емоціями, формувати почуття національної свідомості, виховувати почуття любові до рідного краю.
Вихованці всіх груп активно брали участь у забаві-дійстві, під музичний супровід музкерівника водили хороводи, плели вінки, прикрашали стрічками купальне деревце-марену і навіть пострибали через уявне вогнище.
На святі Івана Купала, розважаючись, граючись, співаючи і танцюючи, вихованці разом показали, що справжні українці, які знають і шанують звичаї свого народу і мають добрі серця і чисті душі.