7 липня – народне свято Івана Купала

7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №287 липня в народі  відзначається давнє свято Івана Купала. В Україні Купалу святкували щонайменше з 13 століття – такий вік перших письмових згадок про свято. До 16 століття Івана Купала було широко відоме по всій країні, і кожна українська область мала унікальні традиції.

Головними “персонажами” Івана Купала в цей день були сам Купало і русалка Марена. Їх виготовляли у вигляді солом’яних опудал, прикрашених зеленими гілками і квітами.

Українці, в цей вечір,  ставили в центрі села купальське дерево, навколо якого водили хороводи і співали пісні. Наприкінці свята дерево спалювали і розводили багаття. У деяких регіонах замість деревця спалювали опудало Марени.

Часто це свято проводили також  біля води і обов’язково з вогнищем. Так вшановувалася цілюща сила води і вогненна сила сонця. Тому що вогонь – це частинка сонячного світла, вважалося, що він охороняв від всього злого.  А також цілюща сила води. По повір’ю цілющу силу мала навіть роса. Цього дня обов’язково потрібно когось полити водою. Ця дія символізувала силу води і запрошення дощу, щоб не було засухи.

Купала – було святом молоді, єднанням молодих сердець, хлопця і дівчини, які попарно стрибали через купальське вогнище. У народі казали, хто знайде цвіт папороті в ніч на Купала, буде багатий і здоровий.

7 липня у  ЗДО № 28  групи “Сонечко”, “Ромашка”, “Дзвіночок”, “Білочка” та “Бджілка” теж  зібралися разом, щоб відзначити свято Івана Купала.

Метою проведення свята-забави у  було дати дітям уявлення про традиційне святкування українцями дня Івана Купала,  закріпити  знання купальських пісень, українських народних хороводів,   розвивати музично – хорові навички  та хороводні рухи, спритність, кмітливість. А також збагатити дітей позитивними емоціями,  формувати почуття національної свідомості, виховувати почуття любові до рідного краю.

Вихованці всіх груп активно брали участь у забаві-дійстві, під музичний супровід музкерівника водили хороводи, плели вінки, прикрашали стрічками купальне деревце-марену і навіть пострибали через уявне вогнище.

На святі Івана Купала, розважаючись, граючись, співаючи і танцюючи, вихованці разом показали, що  справжні українці,  які знають і шанують  звичаї свого народу і мають добрі серця і чисті душі. 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28 7 липня - народне свято Івана Купала - ЗДО №28